Kup_Novi_Grad_2018_BiH

 

ORGANIZATOR: Plivački klub “Novi Grad”, Sarajevo,  Bosna i Hercegovina,
LISTA PRIJAVLJENIH TAKMICARA, Svi članovi koji žele nastupiti na ovom takmičenju javiti svom treneru grupe
STARTNINA:20 KM –OBAVEZNO UPLATITI DO ČETVRTA.NAKNADNE UPLATE NEĆE BITI MOGUĆE
ON LINE LINK
OKUPLJANJE ISPRED BAZENA: 08:00h
DATUM: Subota, 01.12.2018.godine,
PO PRAVILIMA: FINA a u skladu sa pravilima PS BiH i PS FBiH,
BAZEN: Olimpijski bazen “Otoka”, Sajarajevo, 25m, 8 staza,
MJERENJE VREMENA: automatsko, “Omega” elektronika,
PRAVO NASTUPA: Svaki takmičar ima pravo nastupa u neograničenom broju disciplina,
REDOSLIJED: Takmičari su razvrstani u grupe po vrijednosti prijavljenih isplivanih rezultata u poslednjih godinu dana,
NAGRADE:

  • Prva 3 takmičara u svakoj kategoriji, nagrađuju se medaljama.
  • Najvredniji rezultat iz 4 isplivane discipline po kategorijama, muški, ženski, bodovano po FINA-a 2018 tablicama , nagrađuju se peharom,
  • Ekipni pobjednici se nagrađuju peharom (8 najboljih plivača u  kategoriji M/Ž po sistemu bodovanja 10, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, štafete dvostruko, + 100 (200) bodova za isplivan BiH rekord,
  • Posebne nagrade za najmlađe učesnike M/Ž,
  • Novčana nagrada za najvredniji rezultat u muškoj i ženskoj konkurenciji (zbir 4 discipline po FINA-2018 tablicama),
  • Nagrada za najbrojniju ekipu,

NAPOMENA:Za 50m slobodno i 50m prsno Challenge plivači će biti raspoređeni po isplivanom vremenu u istoj disciplini iz takmičarskog dijela programa,

KATEGORIJE:
DJEČACI DEVOJČICE
A 1999. i stariji A 2001. i starije
B 2000./2001. B 2002./2003.
C 2002./ 2003. C 2004./2005.
D 2004./2005. D 2006./2007.
E 2006./2007. E 2008./2009.
F 2008./2008. F 2010./2011.
G 2010. i mlađi G 2012. i mlađe
PROGRAM TAKMIČENJA: (pogledajte izmjene)
DISCIPLINE POL KATEGORIJE
1 25m slobodno M/Ž F, G
2 25m prsno M/Ž F, G
3 25m leđno M/Ž F, G
Tehnička pauza od 10 minuta i dodjela medalja
4 100m mješovito M,Ž A, B, C, D, E, F
5 50m slobodno M,Ž A, B, C, D, E, F, G
6 50m prsno M,Ž A, B, C, D, E, F, G
7 50m leđno M,Ž A, B, C, D, E, F, G
8 50m delfin M,Ž A, B, C, D, E, F, G
9 4×50m slobodno
(2 muška, 2 ženska)
M,Ž A, B+C, D+E, F+G
Tehnička pauza 10 minuta, priprema za Challenge
Challange – 50m Slobodno M/Ž – APS (8,6,4,3 i 2)
10 100m slobodno M,Ž A, B, C, D, E, F
11 100m prsno M,Ž A, B, C, D, E, F
12 100m leđno M/Ž A, B, C, D, E, F
13 100m delfin M,Ž A, B, C, D, E, F
14 4×50m slobodno M,Ž A, B+C, D+E, F+G
Tehnička pauza 10 minuta – Challenge
Challenge – 50m prsno M/Ž – APS (8,6,4,3 i 2)

ROK ZA PRIJAVE: do srede, 28.11.2018.godine do 24.00 na adrese:                   Preliminarne startne liste očekivati do 01:00 (ČETVRTAK) na onlajn stranicama,
ROK ZA ODJAVE: krajnji rok za odjave je četvrtak,  29.11.2018.godine do 20.00 sati. Konačne startne liste očekivati od 22:00 do 24:00 na onlajn stranicama,

SATNICA:
Dolazak takmičara 07:30
Rasplivavanje 07:00 – 09:00
Sastanak delegata klubova 08:30
Svečani defile klubova 09:10 – 09:20
Početak takmičenja 09:30

ORGANIZATOR ZADRŽAVA PRAVO IZMJENE I DOPUNE PROPOZICIJA.

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *